Pri výbere dverí pre svoj domov pozeráme najskôr na dizajn, prejdeme si obrázky na internete, čo momentálne v interiérovom dizajne letí... Práve dverám by sme pri rekonštrukcii domova mali klásť veľký dôraz, keďže je to spolu s podlahou a stenami najdôležitejší prvok v interiéri, minimálne najväčší :) Existujú rôzne povrchové materiály, o ktorých sme už v predchádzajúcich blogoch písali ako napríklad laminátové dvere, či lakované alebo teraz veľmi žiadané rámové dvere. Potom sa treba zamerať na funkčnosť. Dvere otváravé, reverzné, posuvné dvere, či klasické.

Vtedy môžeme prísť na to, že niekde by nám otváravé dvere mohli zavadzať, napríklad by mohli narážať o nábytok, či o iné dvere v miestnosti. Vtedy máte tiež na výber a to posuvné dvere, ktoré sa môžu posúvať pozdĺž steny alebo posuvné v stavebnom puzdre. Objednať si ich môžete len s garnížou a dverných krídlom, bez zárubne a dorazu. Doraz však slúži na lepšie dovretie dverí a má svoju významnú funkciu.Výhodou posuvných dverí Masonite na stenu je, že sa pohybujú v garniži pozdĺž steny, k otvoreniu teda postačí priestor na jednej strane zo stien. V porovnaní s klasickými otočnými interiérovými dverami tak šetria miesto, čo oceníte najmä v stiesnených priestoroch. Veľkou výhodou je jednoduchá inštalácia, nakoľko netreba žiadnu úpravu stavebného otvoru.

Čo sa týka posuvných dverí Masonite do stavebného puzdra, tie sa pohybujú v koľajnici, ktorá je umiestnená v stavebnom puzdre, môže byť obmurovaný alebo obložený sadrokartónom. V porovnaní s klasickými otočnými dverami tak šetria miesto, čo oceníte najmä v stiesnených priestoroch.Tento spôsob posuvných dverí môžete použiť aj v malých priestoroch, vnášajú do interiéru ľahkosť, nápaditosť a eleganciu. Pri rekonštrukcii je nevýhodou potrebný stavebný zásah, niekedy& nie je ani ten možný, treba sa poradiť v predajniach s dverami, či odborníkom v stavebninách alebo u konkrétneho výrobcu stavebného puzdra... No pri novopostavenom byte, či dome si toto už môžete dopredu naplánovať.

Posuvné dvere sa umiestňujú najčastejšie do obytných miestností ako obývačka, kde môžu oddeľovať halu, či chodbu, či elegantne môžete posuvnými dverami vyriešiť spojenie obývačky s kuchyňou. Ďalej posuvné dvere môžete použiť v šatníkoch, či kúpeľni, nakoľko môžu byť aj uzamykateľné. Posuvné dvere Masonite sa dajú objednať skoro vo všetkých dekoroch a prevedeniach, informujte sa u nás, my vám vždy radi poradíme...

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tento web používa súbory cookies nevyhnutné na správne fungovanie webstránky a jej funkcionalitu pre užívateľov.