Začiatok montážnych prác je podmienené prípravou miesta montáže, čo znamená po dokončení prác na stavebných otvoroch, podlahách, obkladoch a maľbách.Pri novostavbách a rekonštrukciách by sa mala montáž obložkových zárubní vykonávať až v poslednej fáze vnútornej výstavby na dostatočne preschnuté murivo a podlahy s vlhkosťou do 12%.

                         

Základnou podmienkou je tiež relatívna vlhkosť prostredia montáže v rozmedzí medzi 35 až 50% a teplotou min. + 16º C. V prípade vyššej relatívnej  vlhkosti je značné riziko deformácie zárubní a dverí. Vlastná montáž obložkových zárubní je suchý a bezprašný proces, ktorý prebieha až na dokončené murivo (po vymaľovaní a inštalácii obkladov) a po položení všetkých podlahových krytín ako je dlažba, plávajúce podlahy alebo napr. koberce. Okolo zárubne (min. 5 cm) je vhodné vynechať soklové lišty (napr. dlažbu, plávajúcu podlahu alebo i kobercovú lištu), ktoré je lepšie dorezať a inštalovať až po osadení zárubne.

                     

Ak sú zárubne montované do miestnosti napr. s dlažbou alebo plávajúcou podlahou, ktoré sa ošetrujú mokrou cestou, je pri montáži vhodné tmelenie zárubne v mieste styku s podlahou transparentným silikónom.V prípade obkladu steny (napr. v kúpeľni alebo na WC), ktorý je zakončený vo výške nižšej ako 205 cm, je lepšie posledné obklady okolo zárubne dorezať až po usadení zárubne. Zamedzí sa tým vzniku medzery medzi stenou a obložkou, ktorá sa musí dodatočne vyplniť akrylátovým tmelom.V priestoroch, ktoré dverné krídla oddeľujú, zaistite, aby rozdiel teplôt nebol väčší ako 10º C a rozdiel relatívnej vlhkosti nebol väčší ako 10%. V prípade, že dôjde k umiestneniu dverí a zárubní do priestorov s vyšším rozdielom teplôt alebo väčšou vlhkosťou ako je uvedené vyššie, môže dôjsť vplyvom rozdielnych fyzikálnych vlastností použitých materiálov k deformácii dverí a zárubní. Ak ste zručnejší domáci majster, obložkovú zárubňu si dokážete zmontovať aj sám, ak nie, je lepšie montáž nechať na odborníka, nakoľko oprava zle namontovanej zárubne je vo väčšine prípadov zložitá a musí sa pristúpiť ku kúpe novej zárubne.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tento web používa súbory cookies nevyhnutné na správne fungovanie webstránky a jej funkcionalitu pre užívateľov.