To je otázka, ktorú si veľa z Vás pokladá a treba povedať, že ani návšteva vzorkovej predajne veľa krát nepomôže, nakoľko veľa predajcov vás bude tlačiť do zbytočne drahých dverí, prípadne lacných dverí, ktoré majú skladom. V dnešnej dobe už našťastie neplatí, že na výber máme z dvoch dekorov, prípadne na samovýrobu. Škála dekorov, materiálov a typov je naozaj pestrá, ale ak berieme v potaz nároky bežného zákazníka, ktorý si potrebuje zariadiť dom, či byt a naozaj nepotrebuje masívne dvere z exotického materiálu, tak na výber máme v podstate štyri typy povrchov, takže poďme sa im trošku bližšie povenovať.

FÓLIA:

Fólia alebo tiež kašírované dvere, pre niekoho tiež hanlivo “papieraky“ sú jednoznačnou ekonomickou voľbou. Nakoľko set (dvere + zárubňa) vychadza pod 100€, takže hlavná výhoda je jasná, ďalej spomeňme rozsiahlu ponuku dekorov, nakoľko výroba nalepovacej folie je jednoduchá záležitosť (na rozdiel napr. od laminátových dveri), takže sa veľakrát dajú lepšie zladiť s podlahou prípadne interiérom. Toľko k výhododám, poďme ale na tie tienisté stránky. K najväčším nevýhodám fóliovaných dverí patrí slabá odolnosť na mechanickú záťaz, nie úplne ideálna farebná stálosť fólie a s tým spojená nutnosť používať na čistenie jemnejšie prípravky. Výnimku tvori tzv. polypropylénova fólia, ktorá sa vlastnosťami čiastočne približuje laminátom, navyše má povrch tzv. 3D efekt, to znamená výrazné dizajnové póry po celej ploche. Zo skúseností ďalej vieme, že výrobcovia často menia dekory fólií podľa aktuálnych trendov, pri poškodení jedných dverí, či fólie hrozí, že jednducho daný dekor už nepôjde doobjednať.

STRIEKANÉ:

Jedná sa o nástrek bieleho akrylátu, ďalej rôznych farieb podľa stupnice RAL alebo kvalitného PUR nástreku, prípadne dekoru dreva “biela pór“. Medzi výhody jednoznačne patrí dizajnová stránka, keďže výrobca vie do dverí umiestniť rôzne profily, viď profilované dvere Masonite, či dvere Quatro a v neposlednom rade stále priaznivá cena a lepšia mechanická odolnosť od fóliovaných dverí.

LAMINÁTOVÉ:

Laminátove dvere alebo tiež CPL dvere, sú jasnou voľbou v pomere cena/výkon, teda ešte za rozumné peniaze dostanete produkt, ktorý Vám bude slúžiť dlhé roky. Medzi najväčšie výhody laminátových dverí patrí mechanická odolnosť, absolútna stálosť farieb a ľahká údržba (znesie aj vačšinu domácich čistiacich prostriedkov) , navyše už nie je problém ako v minulosti s malým výberom dekorov spôsobeným naročnejšou výrobou, dnes si už môžete dopriať široké spektrum farieb a drevodekorov, navyše niektoré aj v 3D prevedení, ktoré imitujú štruktúru dreva. Ceny základných typov laminátov klesli na úroveň len o málo vyššiu od fóliovaných dverí, výrobcovia dekory laminátových dverí držia v ponuke zvyčajne dlhšie, čiže si viete dvere pri poškodení doobjednať aj za dlhší čas.

DYHA:

Čo dodať k dyhe?? Jasný originál vo vašom interiéri s originálnou štruktúrou dreva, so všetkými výhodami, ale aj nevýhodami, teda špecifické nároky na údržbu, farebná nestálosť, farbebne sa môže na priamom slnku meniť (čo je prirodzený jav a niekedy žiaduci) nižši výber drevín a presklení a v neposlednom rade vyššia cena. No výhody prevyšujú ako napríklad kúsok prírody u vás doma :) No a my vám radi poradíme s výberom, ak ešte máte otázky...

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tento web používa súbory cookies nevyhnutné na správne fungovanie webstránky a jej funkcionalitu pre užívateľov.